The Pony Expressi riiklik ajalooline rada on Ameerika Ühendriikide riiklik ajalooline rada - postiteenuse marsruudi mälestamine Vana lääsMissouri osariigis St. Josephi ja Californias asuva San Francisco vahel 3. aprillist 1860 kuni oktoobrini 1861. Oli hämmastav tõsiasi, et üle 1800 miili pikkuse raja saab kirja kätte toimetada vaid kümne päevaga.
Saage aru
See asutati 1859. aastal kui Leavenworthi ja Pike'i peakompleks 1859. aastal. Aastal 1860 sai ettevõttest California ülemosa ja Pikes Peak Expressi ettevõte, mille asutasid William H. Russell, Alexander Majors ja William B. Waddell. Niipea, kui noor rattur lõi kogu mandriosa raja üles, asendas tehnoloogia ratsutaja teed. Telegraaf suutis teha sama, kiiremini ja odavamalt. Aastaks 1869 võimaldas transkontinentaalne raudteed mis tahes kaaluga kaupade kiireks saatmiseks.
Reis mööda Pony Expressi rahvuslikku ajaloolist rada tehakse suuresti mineviku ajaloolise mõistmise nimel; on siiski palju põhjuseid, miks peaksite rada külastama. Esiteks on muidugi Pony Expressi õppimine. Teiseks on filmi paralleelsed lood Oregoni rada, California rada ja Mormoni rada. Lõpuks viivad teie reisid teid mööda Ameerika Ühendriikide kõige hingekosutavamaid maastikke. See teekond keskendub Pony Expressile, kuid võtab puutujaid, kui see seda vajalik on.
Valmistuge
Kõigepealt hankige kaardid. Kaasaegne riikidevaheline süsteem ei vii teid mööda radu; Interstates on mõeldud kiiruse ja efektiivsuse saavutamiseks, kuid Pony Expressi rada oli mõeldud erinevat tüüpi tõhususe jaoks. See efektiivsus põhines ratta ümber - mitte taasloomisel.
Nagu varem mainitud, lähevad kolm rada Pony Expressiga samas üldsuunas ja Pony Express kasutas väljakujunenud marsruute, et hoida kulutusi madalal.
Riikidevaheliselt reisilt olles hoidke end kursis. Halvim asi, mis enamikul rajal juhtuda võib, on ümberpööramine ja õige tee tagasitulekuks tagurpidi liikumine.
Tule sisse
Sõida
Selles teekonnas käsitletakse reisimarsruuti Missourist Californiasse. Kõige loogilisem marsruut algab Missourist ja kulgeb läände.
Sihtkohad
Raja äärest leiate monumendid, markerid, muuseumid ja ajaloolised ehitised.
Missouri
- 1 Riikliku piiriradade muuseum, 318 Vaikse ookeani lääneosa, iseseisvus, ☏ 1 816 325-7575. Kuigi see ei ole otse rajal, on see Kansas City piirkonna ümbruses reiside alustamiseks suurepärane külastatav koht ajaloolise maastiku vaatamiseks.
Missouri on tuntud paari Ameerika presidendi poolest. Siin sees Iseseisvus, näete president Harry S. Trumani kodu.
Püha Joosep
- 2 Poni ekspressi muuseum, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, tasuta: 1-800-530-5930, faksimine: 1 816-233-9370. Märts-november: M-Sa 9.00–17.00, Su 11.00–16.00; Dets-veebruar: M-Sa 9.00–16.00, Su 11.00–16.00. Pony Expressi muuseum on Missouris Saint Josephis asuv transpordimuuseum, mis dokumenteerib Pony Expressi ajalugu, mis on esimene kiirpostiliin kogu Põhja-Ameerika mandril Missouri jõest Vaikse ookeani rannikuni. Täiskasvanu 6 dollarit, vanem 5 dollarit, õpilane 3 dollarit, alla 6-aastane tasuta.
- 3 Patee maja.
Kansas
Iowa
Nebraska
- 5 Rock Creeki jaam, Fairbury.
- 6 California mägi, Brule.
- 7 Ash Hollowi looduspark, Lewellen.
- 8 Scotts Bluffi rahvusmonument/ Mitchelli pass, Gering.
- 9 Chimney Rocki riiklik ajalooline paik, Bridgeport, tasuta: 1 308-586-2581. Iga päev 9.00–17.00. Täiskasvanud 3 dollarit, NPS-kaardi omanikud 2 dollarit, lapsed tasuta.
Colorado
Wyoming
- 10 Fort Laramie NHS / Bedlam Ruts, Laramie kindlus.
- 11 Registreerige Cliff & Sand Pointi jaam, Guernsey.
- Kivide avenüü, mürgiämblikuteel Casperist läänes.
- 12 Iseseisvuse kalju, Sweetwateri jõel.
- Kuradite värav, Sweetwateri jõel. Lühike matk.
- Lõunapass, Lõunapää lõunapassi lähedal. Lühike matk.
- Väike väljarändekanjon. Väike väljarändekanjon: Mormoni korter suurele mäele, 4,5 miili 4x4 ja juurdepääs hobustele (ulatuslikud rajalõigud).
- Oregoni rada. Oregon Trail Road: Mills, WY kuni WYO-220 otse Independence Rockist põhja poole, 41,5 miili (pikk matk (juurdepääs ulatuslikele rajalõikudele))
- Lõunapassi segment. Lõunapassi segment: Independence Rock to the Way of Ways, 125 miili (pikk matk (juurdepääs ulatuslikele rajalõikudele)); Teedest lahku minek: lõunapassi lõigu lõpp
- Fort Bridger Muddy Creeki. Fort Bridger kuni Muddy Creekini: umbes 14 miili (pikk matk (juurdepääs ulatuslikele rajalõikudele))
- 13 Riiklik ajalooliste radade tõlgenduskeskus, Casper.
Utah
- BLM-i kodumaa kõrvalteed. Fairfieldist Ibapahi: 133 miili (pikk matk (juurdepääs ulatuslikele rajalõikudele))
- 14 Camp Floydi pargimuuseum.
Nevada
- 15 Fort Churchilli riiklik ajalooline park, Silver Springs. Kindlus kaitses varajasi asukaid ja Pony Expressi postiaadresse ning seda hoitakse nüüd arreteeritud lagunemas.
Californias
- 16 B. F. Hastingsi hoone (Poni ekspress Terminus), 1006, 2. tänav, Sacramento. Oli Pony Expressi läänepoolne lõpp-punkt. Hoone on riiklik ajalooline vaatamisväärsus ja sisaldab nüüd linna külastuskeskust.
- Külastuskeskus, 1002 2. St, ☏ 1 916-808-7644. Suurepärane alguspunkt ekskursioonidele kogu Sacramento piirkonnas. tasuta.